Feministička šetnja Beogradom

Догађај
Feministička šetnja Beogradom

Feministička šetnja Beogradom biće održana u subotu, 30. maja, sa početkom u 11 časova, a mesto okupljanja je Studentski kulturni centar (SKC).

Razgovor i vođenu šetnju vodiće Dunja Karanović, vizuelna umetnica i novinarka. Karanović je završila osnovne studije na Slikarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti, dok je master studije pohađala na Akademiji umetnosti Kine i UNESCO katedri za kulturne politike i menadžment u kulturi. Svoje radove izlagala je na više samostalnih i grupnih izložbi u Srbiji, Kini i regionu, a članica je kolektiva Femix i sarađuje sa magazinom Liceulice.

Feministička šetnja zamišljena je kao interaktivna tura posvećena vidljivom i nevidljivom ženskom nasleđu Beograda. Tokom dvočasovne šetnje učesnici će obilaziti spomenike, ulice, trgove i murale posvećene umetnicama, književnicama, antiratnim i feminističkim aktivistkinjama koje su obeležile istoriju grada i regiona.

Kroz razgovor biće otvorena pitanja načina na koji su žene predstavljene u javnom prostoru, kao i toga kako ih društvo pamti i vrednuje.

Prijavi se na linku.

Za dodatne informacije zainteresovani mogu kontaktirati organizatore putem Instagrama ili mejla:
📧 [email protected]

Подели članak: